Ulusal İşçi Tiyatroları Festivali başlıyor

Güney Marmara Tiyatro Kooperatifi’nin, Bursa Büyükşehir Belediyesi katkıları ile Türkiye’de ilk defa düzenleyeceği “Ulusal İşçi Tiyatroları Festivali” 31 Mayıs tarihinde başlıyor.

Güney Marmara Tiyatro Kooperatifi’nin, Bursa Büyükşehir Belediyesi katkıları ile Türkiye’de ilk defa düzenleyeceği ve yurdun dört bir yanından, istihdama ve ekonomiye değer katan fabrikalarda görev yapan işçiler tarafından kurulan tiyatro kulüplerinin oyunlarını sergileyeceği, “Ulusal İşçi Tiyatroları Festivali” 31 Mayıs tarihinde başlıyor.

Üreten insanların kendilerini ifade etmesi, emekçilerin çalışma arkadaşları ve çevreleri ile sosyalleşmeleri, sektörde faaliyet gösteren fabrikalara ait sosyal kulüplerin bir araya gelmesi amacıyla düzenlenen festival; 31 Mayıs tarihinde Bosch Sanayi ve Ticaret A.Ş tarafından sergilenecek olan “Kadınlar Konuşursa” oyunuyla başlıyor.

İşçilerin sadece çalışma koşullarının değil aynı zamanda sosyal hayatlarının da önemli olduğunun bilinci ile gerçekleştirilecek olan festivalde; Oyak Renault Otomobil Fabrikaları A.Ş “Aslan Asker Şvayk”, Eti Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. “Buzlar Çözülmeden”, Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş. “Bir Doktora Mı Danışsak?”, Beyçelik Gestamp “Buzlar Çözülmeden”, Bosch Termoteknik Isıtma ve Klima Sanayi Ticaret A.Ş. “Ömer Ağa ve Şoförü Recep” adlı oyunlar seyirciyle buluşacak. Tiyatro severler tüm oyunları ücretsiz olarak seyredebilecekler.

Bu sene ilki gerçekleştirilecek olan festivale ülkemizin önde gelen profesyonel tiyatro sanatçılarından; Ayşenil Şamlıoğlu, Kadir Çermik, Mert Fırat, Serdar Orçin, Sermet Yeşil ve Sevinç Erbulak’da konuk olarak katılacak oyun sonunda ekipler ile söyleşi gerçekleştirecek.

Ulusal İşçi Tiyatroları Festival Programı:

  • 31.05.2022 – Tayyare Kültür Merkezi – Bosch Sanayi ve Ticaret A.Ş. / Kadınlar Konuşursa
  • 2.06.2022 – Tayyare Kültür Merkezi – Oyak Renault Otomobil Fabrikaları A.Ş / Aslan Asker Şvayk
  • 3.06.2022 – Tayyare Kültür Merkezi – Oyak Renault Otomobil Fabrikaları A.Ş / Aslan Asker Şvayk
  • 4.06.2022 – Tayyare Kültür Merkezi – Eti Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. / Buzlar Çözülmeden
  • 5.06.2022 – Tayyare Kültür Merkezi – Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş. / Bir Doktara Mı Danışsak?
  • 6.06.2022 – AKKM Orhangazi Salonu – Bosch Sanayi ve Ticaret A.Ş. / Bir Doktara Mı Danışsak?
  • 7.06.2022 – AKKM Orhangazi Salonu – Beyçelik Gestamp / Buzlar Çözülmeden
  • 8.06.2022 – AKKM Orhangazi Salonu – Beyçelik Gestamp / Buzlar Çözülmeden
  • 9.06.2022 – AKKM Orhangazi Salonu – Bosch Termoteknik Isıtma ve Klima Sanayi Ticaret A.Ş. / Ömer Ağa ve Şoförü Recep

Kaynak: Sanatokur