ŞanoWan’dan tiyatro atölyesi

Van’da 2017 yılından bu yana faaliyet yürüten ŞanoWan, 2023 yılına tiyatro atölyesiyle başlayacak. Başvuru için son tarih 15 Aralık.

Van’da 2017 yılından bu yana faaliyet yürüten ŞanoWan, 2023 yılına tiyatro atölyesiyle başlayacak. Oyunculuk, drama ve doğaçlama eğitiminin verileceği atölye başvuruları, 15 Kasım’da başladı. 15 Aralık’a kadar sürecek olan başvurulara, 18 yaş üstü gençlerin başvuruları kabul edilecek. ŞanoWan oyuncuları tarafından verilecek olan atölye eğitimi, haftada 2 kez olmak üzere 3 ay sürecek.

ŞanoWan tiyatro oyuncusu Berivan Budakbeyoğlu, yeni bir heyecanla başlayacakları tiyatro atölyesine katılım çağrısı yaptı.  

Gençlere tiyatro eğitimi

Başvuruları 15 Kasım’da başlattıklarını ifade eden Budakbeyoğlu, daha önce de 2 kez tiyatro atölyesi açtıkları bilgisini paylaştı. ŞanoWan olarak sadece tiyatro oynamadıklarını aynı zamanda çeşitli atölyeler ile tiyatro eğimi verdiklerini de belirten Budakbeyoğlu, “Zaten bizlerin temel amaçlarından biri de, hem tiyatromuzu yapmak, hem de vereceğimiz eğitimlerle tiyatromuzu büyütmek. Bu amaçla gençlere bir eğitim vermekte istiyoruz. Bizler ŞanoWan olarak zaten daha önce de iki kez tiyatro atölyesi yapmıştık. Bu atölyeler hem bizler, hem de atölyeye gelenler için büyük bir heyecan olmuştu” diye konuştu.   

Başvuru çağrısı

Düzenleyecekleri atölyelerle büyümeyi hedeflediklerini ifade eden Budakbeyoğlu, “Bu atölyede oyunculuk, drama ve doğaçlama eğitimi olacak. Tabi atölyelerimiz Kürtçe olacak ve heyecanlıyız. Daha önceki verilen atölyelerde gençlerin atölyeye katılımı bizlere büyük heyecan katmıştı. Çünkü daha sonra gönüllü olarak oyunlarımızda yer alıyor ve bizlere yardımcı oluyorlardı. 18 yaş ve üstü herkes başvurabilir. Bu anlamda heyecanlıyız. Tüm gençlerin açılan atölyeye kayıtları için başvurularını bekliyoruz” dedi.