Everest Yayınları “İlk Roman Yarışması” başvuruları başladı

Everest Yayınları tarafından düzenlenen İlk Roman Yarışması’nın başvuruları başladı. Yarışmaya son katılım tarihi 15 Temmuz 2022.

Everest Yayınları’nın 2006’dan beri yeni yazarlar ve metinler keşfetmek amacıyla düzenlediği İlk Roman Yarışması’nın başvuruları başladı. Yaş sınırının olmadığı yarışmaya, daha önce “romanı” yayımlanmamış yazarlar ve yazar adayları ilk romanlarıyla katılabiliyor. Yarışmaya son katılım tarihi ise 15 Temmuz 2022.

Seçici Kurul, Asuman Kafaoğlu-Büke, Bahriye Çeri, Gülfem Pamuk, Irmak Zileli ve Zekiye Antakyalıoğlu’ndan oluşmaktadır.

“Daha önce romanı yayımlanmamış yazarlar ve yazar adayları…”

Everest Yayınları İlk Roman Yarışması’na katılım koşulları aşağıdadır:

– Daha önce “romanı” yayımlanmamış yazarlar ve yazar adayları ilk romanlarıyla katılabilir. Yarışmada yaş sınırı yoktur.

– Roman dosyaları, ilkroman@everestyayinlari.com adresine e-mail olarak gönderilebilir. Dosyaya katılımcının özgeçmişinin, posta adresi ve telefon numarasının da eklenmesi gerekmektedir.

– Yarışmacılar, yarışmaya tek bir eserle katılabilirler.

– Yarışmaya son katılım tarihi 15 Temmuz 2022’dir.

– Yarışma sonucu 31 Ekim 2022’de basın yoluyla açıklanacaktır.

– Ödülü alan roman dosyası Ocak 2023’te Everest Yayınları’nca kitap olarak yayımlanacaktır.

 – Yarışmayı kazanan yazar, eserin editöryal bir süreç sonunda yayımlanacağını, bu süreç içinde tavsiye edilecek değişiklikler konusunda karşılıklı anlaşma sağlanamaması durumunda, eserin yayımlanmayabileceğini kabul eder.

– Yarışmada birinci olan romanın 5 yıllık telif hakkı yayınevine ait olacaktır. 

– Seçici Kurul, Asuman Kafaoğlu-Büke, Bahriye Çeri, Gülfem Pamuk, Irmak Zileli ve Zekiye Antakyalıoğlu’ndan oluşmaktadır. Ayrıca her yıl olduğu gibi bu yıl da birinci seçilen kitabın editörlüğünü Cemil Kavukçu üstlenecek, ön eleme ekibine başkanlık yapacaktır.