Emek Şiir Ödülü’nün başvuru süresi 15 Ekim’e uzatıldı

Odunpazarı Belediyesi ve Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Eskişehir Şubesi tarafından düzenlenen Emek Şiir Ödülü’nün başvuru süresi, 15 Ekim 2022 Cumartesi gününe kadar uzatıldı.

Odunpazarı Belediyesi ve Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Eskişehir Şubesi tarafından düzenlenen Emek Şiir Ödülü’nün başvuru süresi, 15 Ekim 2022 Cumartesi gününe kadar uzatıldı.

Ulusal çapta gerçekleştirilen şiir ödülünün seçici kurulunda SES Eskişehir Şubesi Eş Başkanı Birtürk Özkavak, Rahmi Emeç, Betül Dünder, Ömer Asaf Tosun, Emel İrtem, Betül Tarıman ve Eylem Lodos yer alıyor.

Sağlık emekçileri adına düzenlenen ödüle, daha önce ödül almamış, yayımlanmaya hazır kitap bütünlüğündeki dosyalar katılabilecek. Kitap oylumunda olmayan dosyalar değerlendirmeye alınmazken, gönderilen yayıma hazır dosyalarda çağdaş bir dünya ve şiir görüşü, şiirin gerektirdiği estetik ve dil bilinci temel ölçüt olacak.

Ödüle katılacak yayıma hazır dosyalar, yedi nüsha halinde ayrı bir zarfta kısa özgeçmiş ve iletişim adresiyle birlikte, Dr. Birtürk Özkavak adına 71 Evler Mahallesi Dolunay Sokak No: 98 (71 Evler Aile Sağlığı Merkezi) Odunpazarı/ Eskişehir adresine gönderilecek. Kargodan dolayı oluşacak aksaklıklardan ödül komitesi sorumlu olmayacak. Ödül bir kişiye verilecek ve bölüştürülmeyecek. Katılan dosyalar sahiplerine geri gönderilmeyecek.

SON BAŞVURU TARİHİ 15 EKİM CUMARTESİ GÜNÜ

Ödülün son başvuru tarihi 15 Ekim 2022 Cumartesi gününe kadar uzatılırken, kazanan eser Odunpazarı Belediyesi’nin anlaşması olan yayınevi tarafından 1000 adet basılacak ve eser sahibine 100 adedi telif olarak verilecek. Ödül töreni ve yeri ile ilgili açıklamalar ise ayrı bir basın bülteniyle bildirilecek.

Detaylı bilgi almak isteyenler, 0 505 488 24 39 numaralı telefonu arayarak bilgi alabilir. Şiir ödülünün şartnamesine ulaşmak isteyenler, Odunpazarı Belediyesi’nin resmi web sitesinden ulaşabilir.

Eskişehir Odunpazarı Belediyesi, Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) ve İşyerinin Sesi Dergisi tarafından ikincisi düzenlenecek olan şiir yarışmasının şartnamesi;

 1 Ödül, sağlık emekçileri adına düzenlenmiş olup daha önce ödül almamış yayınlanmaya hazır kitap bütünlüğündeki dosyaya verilecektir. Kitap oylumunda olmayan dosyalar değerlendirmeye alınmayacaktır.

2 Gönderilen eserlerde çağdaş bir dünya ve şiir görüşü, şiirin gerektirdiği estetik ve dil bilinci temel ölçüt olacaktır.

3-Ödüle katılacak eserlerin yedi nüshası belirtilen adrese ayrı bir zarfta kısa özgeçmiş ve iletişim adresiyle birlikte gönderilecektir. Kargodan dolayı oluşacak aksaklıklardan ödül komitesi sorumlu değildir.

4 Ödül bir kişiye verilecek, bölüştürülmeyecektir.

5- Katılan dosyalar sahiplerine geri gönderilmeyecektir.

6- Son başvuru tarihi 15 Ekim 2022 çalışma saati bitimine kadardır.

7 Kazanan eser Odunpazarı Belediyesi’nin anlaşması olan yayınevi tarafından 1000 adet basılacak eser sahibine 100 adedi telif olarak verilecektir.

8- Seçici Kurul: SES Eskişehir Şubesi Eş Başkanı Birtürk Özkavak, Rahmi Emeç, Betül Tarıman, Ömer Asaf Tosun, Betül Dünder,  Emel İrtem ve Eylem Lodos’tan oluşmaktadır.

9- Eserlerin gönderileceği adres: Dr. Birtürk Özkavak  71 Evler Aile Sağlığı Merkezi- 71 Evler Mah. Dolunay Sok. No 98 Odunpazarı/ Eskişehir.