Bebekler ve çocuklar için sanat festivali: Atta Festival

Atta Festival, beşinci edisyonunda bebekler ve çocuklara özel olarak hazırlanan danstan tiyatroya, atölyelerden performanslara kadar pek çok etkinliği 11 Aralık’a kadar katılımcılarla buluşturacak

Festival programında 6 – 18 aylık bebekler için interaktif dans tiyatrosu, özel gereksinimli çocuklar için kapsayıcı dans ve sihir gösterileri gibi pek çok performans yer alıyor.

Çocukların kültür sanata erişim ve aileleri ile birlikte kaliteli zaman geçirme haklarından yola çıkan, Bebekler ve Çocuklar için Uluslararası Sanat Festivali Atta Festival, bu yıl Amerika, İsrail, Litvanya, Macaristan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Türkiye’den pek çok sanatçıyı konuk ediyor.

Festival programında yer alan etkinlikler Akbank Sanat, Devlet Tiyatroları Mecidiyeköy Büyük Sahne, MSGSÜ Şebnem Selışık Aksan Sahnesi, Bahçeşehir Üniversitesi Pera Sahne, Adem Baştürk Kültür Merkezi, Eyüp Sultan Kültür Merkezi, Kültür Üniversitesi Ataköy Kampüsü, Alan Kadıköy, Bahçelievler Kültür Merkezi Yayla Sahnesi, Diş Sağlığı Müzesi gibi şehrin iki yakasından pek çok mekanda gerçekleşiyor.

​Atta Festival’in beşinci edisyonu Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Dairesi Başkanlığı iş birliğiyle ve Akbank Sanat, Cervantes Enstitüsü, Danimarka Kültür Enstitüsü, Ev Okulu Derneği, Hollanda Krallığı Büyükelçiliği, İsrail Başkonsolosluğu, Kadıköy Belediyesi, Kelebek Mobilya, Mid Atlantic Arts Foundation, Macar Kültür Merkezi, Vilnius Belediyesi’nin iş birliği ve katkılarıyla gerçekleştiriliyor. Atta Festival hakkında ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: Artfulliving

*Haber, kaynağından değiştirilmeden aynen aktarılmıştır.