16. Nuri İyem Resim Ödülü başvuruları başlıyor

Bu yıl 16.’sı düzenlenen Nuri İyem Resim Ödülü başvurularının ilk aşaması 5 – 12 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Evin Sanat Galerisi tarafından büyük usta Nuri İyem’i anmak ve Türk genç ressamları desteklemek amacıyla bu yıl 16.’sı düzenlenen Nuri İyem Resim Ödülü başvurularının ilk aşaması 5 – 12 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Pandemi nedeniyle iki aşamalı olarak hazırlanan başvuru formatı, ilk olarak 5 – 12 Mayıs tarihleri arasında çevrim içi olarak www.evin-art.com‘da yapılacak. Ödüle başvurmak isteyenlerin, başvuru formunu eksiksiz olarak doldurmaları gerekiyor. Ardından açıklanacak listedeki katılımcıların, eserlerini 25 Mayıs – 3 Haziran tarihleri arasında, Evin Sanat Galerisi’ne teslim etmeleri gerekiyor.

Nuri İyem Resim Ödülü’nün bu yılki seçici kurulu, Dr. Öğr. Üyesi Fırat Arapoğlu, Gamze Büyükkuşoğlu, Cansen Ercan, Memet Güreli, Ümit İyem, Prof. Dr. Erhan Karaesmen, Temür Köran, Prof. Dr. Burcu Pelvanoğlu, Feyyaz Yaman’dan oluşuyor.

Bu yıl seçici kurul tarafından belirlenen sanatçı, 15.000 TL para ödülünün ve Nuri İyem Resim Ödülü’nü simgeleyen Prof. Rahmi Aksungur tarafından özel olarak üretilen bronz heykelin sahibi olacak.

Evin Sanat Galerisi’nin kurucusu Evin İyem’in anısına Evin İyem Jüri Özel Ödülü adı altında verilmeye başlanan; yine jürinin belirleyeceği bir katılımcıya ise 7.500 TL para ödülü ve seramik sanatçısı Nasip İyem’in bir yapıtının bu ödül adına özel olarak hazırlanmış röprodüksiyonu hediye edilecek. Nuri İyem Resim Ödülü ve Evin İyem Jüri Özel Ödülü kazananlarına ödülleri 16 Haziran’da açılacak Nuri İyem Resim Ödülü 2022 sergisinde takdim edilecek. Nuri İyem Resim Ödülü 2022 sergisi, 7 Temmuz tarihine kadar Evin Sanat Galerisi’nde ziyaret edilebilecek.

​16. Nuri İyem Resim Ödülü ve başvuru hakkında ayrıntılı bilgiye buradan uluşabilirsiniz.